MEDİKAL POST

Kullanımı insanlık tarihi kadar eski olan postlar, özellikle de avcılığın en yaygın olduğu eski çağlardan beri insanlar için giyim, sağlık ve konfor için kullanılmıştır. Günümüzde en ileri teknoloji ile üretilen ve insan sağlığına zarar verici tüm atık ve kimyasallardan arındırılarak hizmetinize sunulan postlar, medikal alanda kendilerine en fazla başvurulan doğal “ iyileştirici” olarak varlıklarını sürdürmektedirler.

Medikal koyun postu üzerinde taşıdığı milyonlarca yünün lif yapısı gereği, yünlerin kendi aralarında sürtünmesiyle oluşturduğu iletkenlikle vücuttaki elektriği nötralize etmede, kan dolaşımını hızlandırmada ve sinir sitemini düzene sokmada önemli rol oynar. Medikal kuzu postu, sürekli yatağa bağımlı hastalarda oluşan bası yaralarını engellemede %100’e yakın bir oranda etkilidir. Bu özelliğinin en büyük sebebi yatan hasta ile yatılan zemin arasında sürekli bir hava sirkülasyonun oluşması ve bu hava akımının kesilmemesidir. Havalı yatak dâhil hiç bir tedavi aracı bu kadar etkili bir koruma sağlayamaz. Bunun yanı sıra yapılan klinik test ve araştırmalar neticesinde, bebeklerin sağlıklı gelişiminde, uyku ve yemek düzenlerinin sağlanmasında ve daha mutlu olmalarında medikal kuzu postlarının etkisinin büyük olduğu da gözler önüne serilmiştir.  Daha kaliteli, sağlıklı ve konforlu bir uyku için yatak örtüsü olarak da kullanılan medikal postlar, yara iyileştirme, kırık ve çıkılar üzerindeki iyileşme sürecine sunduğu hızlandırma etkisiyle de çok eski dönemlerden bu yana insanlar tarafından günlük yaşamda sıkça kullanılmaktadır.

Erdoğan Deri tarafından üretilen ve derimarket.net aracılığı ile sizlere sunulan tüm medikal kuzu postlarımız, kromsuz özel tabaklama yöntemiyle işlenmiş olup, insan sağlığına ve doğaya zararlı hiç bir kimyasal madde ve ağır metal içermez. Medikal koyun postu yapısı gereği anti-bakteriyel bir yapıya sahiptir. İstenmeyen kokuları oluşturan maddelerin havadaki oksijenle birleşmesini engelleyerek nötralize eder, koku oluşmasını veya ürüne koku sinmesini doğal yoldan engel olur. Medikal kuzu postu özel tabaklanma işlemi sayesinde, üzerinde bakterilerin ve virüslerin yaşamasına ve çoğalmasına imkan vermeyen anti-bakteriyel bir yapıya sahiptir.