RETRO NEDİR? RETRO GİYİM TARZI NASIL OLUŞTURULUR?

Retro Giyim Tarzı

Giyim tarzları her geçen gün yenilenerek ilerlemektedir. Ancak bazen de modacılar geçmişten esinlenerek yeni tarzlar yaratabilmektedir. Retro, sözcüğünün kelime anlamı ‘geri,  geride kalan’ olarak ifade edilmektedir. Geçmişten esinlenerek günün modasını yansıtmaya özen gösterenler için geçmişin modası esin kaynağı olmaktadır. Retro giyim nedir sorusunun cevabı, 10-15 yıl öncesinin etkilerini taşıyan moda giyim tarzı olacaktır. Tamamen olmasa dahi Retro, giyim tarzı geçmişin izlerini taşımaktadır.

Retro Ne Demektir?

Retro, kelime anlamı geçmişte kalan ya da geride kalan olarak tanımlanabilmektedir. Latince bir kelime olan ve geride kalan- geri şeklinde tabir edilen sözcük, Fransızca Retro olarak kullanılmaya başlamıştır. Retro giyim tarzı öncüsü olarak da Fransız moda akımında geçmişten esinlenme şeklinde retro tanımı kullanılmaktadır. Retro, moda akımları ifade edilirken ilk akla gelen kelimedir. Dekorasyondan, giyime, astrolojiye kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Vintage giyim tarzını önemseyenler de kendi tarzında moda akımı oluşturmaktadır. Retro, içinde bulunulan zamanın 10 – 15 yıl öncesinden esinlenmektedir. Retro giyim erkek tarzından ödün vermeyenlerin tercihidir. Kadın ve erkek modasında Retro tarzı ürünlere kolaylıkla sahip olabilmek için hemen derivesen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Retro Giyimin Özellikleri Nelerdir?

Retro giyim tarzının en belirgin özelliği görenleri geçmişe götürmektir. Retro giyim sevenler gardıroplarında puantiyeler, kloş etekler, çiçekli elbiseler ve pötikare ürünlere yer açmaları gerekmektedir. Son yıllarda oldukça öne çıkan Retro tarzı giyim etkileri hem kadın hem de erkek giyiminde görülmektedir. Ayrıca Retro tarzını sevenler için, mobilya, deri aksesuar ve astroloji de bulunmaktadır. Retro giyim kadın ürünleri arasından zevkinize uygun seçimler yaparak sipariş verebilirsiniz. Günümüzde Retro sayılabilecek ürünler 1980’li ve 1990’lı yılların giyim tarzıdır.

Eski Retro giyim tarzını tanımlayabilmek için de daha önceki yıllar söz konusu olacaktır. Geçmişe nezaketle göz kırpan Retro giyim tarzı, her geçen gün Popülaritesini artırmaktadır. Retro giyim ürünleri arasından kendiniz ve sevdikleriniz için seçimlerinizi yaparak keyifle kullanabilirsiniz.

Retro Giyimde Derinin Yeriretro giyim kadın

Retro giyim tarzı, geçmişten esinlenerek güncel modayı oluşturmaktadır. Retro giyim tarzında derinin yeri ise tartışmasız çok büyüktür. Retro giyim kombinleri arasında puantiye, pötikare ve çiçekli elbise ve etekler bulunmaktadır. Ayrıca deri etekler, ceket ve pantolonlar görülebilmektedir. Kadın Retro giyim ürünleri neşeli, zarif ve nostaljik etkiler taşımaktadır.

Kullanıcıların ilk tercih sıralarında yer alan Retro giyim tarzı söz konusu olduğunda kadınlarda dalgalı ve kaküllü saçlar, çan etekler göze çarpmaktadır. Erkeklerde deri ceketler ve pantolon paçaları dikkat çekmektedir. Retro kıyafet modası ürünlerine günün her saati bulunduğunuz yerden erişim sağlayabilirsiniz.

Retro tarz giyim ürünleri arasında derinin yeri büyük önem taşımaktadır. Deri Retro giyim ürünleri arasında askılı erkek pantolonları ve fötr şapkalar bulunmaktadır. Seçimlerinizi güvenli ödeme ve firma güvencesiyle sipariş verebilirsiniz.

Vintage İle Retro Giyim Arasındaki Farklar

Retro giyim tarzı ile vintage arasında ilk belirgin fark retro modası geçmişin modasını tamamen yansıtmaktadır. Vintage tarzda ise söz konusu tek bir ürün olabilmektedir. Vintage giyim tarzının en belirgin özelliği tek parçayı kast etmektedir. Vintage tanımı, bulunduğu dönemi yansıtan ürünleri tanımlamaktadır. Retro tarzı ise genel olarak geçmişin modasının tekrarı olarak tanımlanabilmektedir.

Abartılı görüntüleri, canlı renkleriyle Retro modası sevenler, pilise etekler, kolej tarzında montlar, fötr şapkalara yer açması gerekmektedir. Askılı erkek pantolonları, deri giyim ürünleri de ilk tercihler arasında bulunmaktadır.

Retro kıyafet modası günümüzde yeniden büyük beğeni almaktadır. 80’ ler ve 90’ lar olarak tanımlanan Retro giyim tarzında kombinler, tek parça çiçekli elbiseler sevilerek kullanılmaktadır. Geçmişin çizgilerini bu güne taşıyan Retro tarzı ürünler geniş renk ve şık modelleriyle dikkat çekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Retro Ne Demektir?

Retro, geçmişin modasını bu güne yansıtmak demektir. Kadın ve erkek modası Retro giyim tarzının yansımalarını kullanıcılarının ayağına taşımaktadır. Bulunduğu yerin konforunda Retro giyim modası ürünlerine sahip olabilmek Derimarket sayesinde çok kolaylaştı.

Retro Giyim Demode midir?

Retro giyim tarzı, demode değildir. Geçmişin modasını güncele yansıtmaktadır. Kullanıcıların vazgeçemediği Retro giyim tarzı ürünleri modern tasarımları ve şık detaylarıyla beğeni kazanmaktadır.

Retro Giyimde Deri Ürünler Etkili midir?

Retro giyim tarzında deri ürünlerin etkisi büyüktür. Deri doğal dokusu, kolay şekillenmesi ve muhteşem çizgilere izin vermesiyle modacılar tarafından vazgeçilmez üründür. Tüm ayrıcalıkları, anti alerjen yapısıyla modacılar deri etkisinden kurtulamamaktadır. Derimarket retro giyim tarzı, vintage özellikleri hakkında ürün seçim adresi olarak çalışmaktadır.

 

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir