BEBEĞİNİZE PATİK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bebek Patik Çeşitleri 

Bebek patikleri çocukların temel giyim eşyalarından biri olarak, bebeklerin ayaklarının farklı hava koşullarından  etkilenmemesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yürümeye yeni başlayan bebeklerin ayak sağlıklarını da koruyan bu ürünler, bebeklerin ilk adımlarını güvenli bir biçimde atabilmelerini sağlamaktadır. Genelde birçok ihtiyaç için özel üretilen farklı çeşitlerde patik modelleri bulunmaktadır.

Bebek patikleri genel itibarıyla el yapımı ya da hazır üretim şeklinde 2 farklı başlığa sahip olmaktadır. Bu konuda hazır bebek patik modelleri standart yaş ölçülerini kapsamaktadır. Bunun yanında el yapımı olan modeller ise daha geniş olan ölçü çeşitliliğine sahip olmaktadır.

Bebek Patik Modelleri 

Genel olarak bebek patik modeli ürünler; materyal, tasarım ve kullanım şekli gibi birçok özelliğe bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında yaş aralığına göre değişen bu modellerde bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı renk seçenekleri ile bebek patikleri erkek ya da kız bebekler için uygun seçeneklere sahip olmaktadır.

Renk ve model bakımından bebek patik örnekleri çok geniş kullanıma sahip olmakta ve unisex bebek patik modelleri de bulunmaktadır. Erkek bebek patikleri, mavi ya da gri gibi renklere sahip olurken, kız bebek patikleri de pembe tonlarda üretilmektedir.

Yazlık ya da kışlık bebek patikleri kalınlıkları sayesinde çocuğun yürüme sırasında konforlu hareket edebilmesini sağlamaktadır. Çocuk giyiminde çok sık tercih edilen bebek patik çeşitleri hayvan desenli modelleri ile çocukların rahat adımlar atmasını sağlamakta ve bilişsel gelişimlerini de desteklemektedir.

Bebek Patik Yapılışı

Bebek patiği modellerini üretilirken birçok farklı materyal kullanılmaktadır. Çok sık kullanılan malzemeler ise kumaş türevi olan ürünler olmaktadır. Penye patik modelleri çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kumaş materyalleri, bebeğin ayağına çok fazla baskı uygulamaz ve sağlıklı bir yapısı olmaktadır.

Bunun yanında bebek patik yapılışı süreçlerinde kullanılan materyallerden biri de deri olmaktadır. Bu materyaller de sıcak ve sağlıklı bebek patik ayakkabıları modellerinin tasarlaması için kullanılır. Bunların yanında ev içerisinde polar bebek patikleri de son derece sıcak ve konforlu kullanımı olan bebek ürünlerdir.

Bebek Patik Modellerinin Özellikleri

Bebek patiği modellerinde kullanım sağlanan malzemelerin sağlıklı ve de kullanışlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Çocukların ayakları çok küçüktür. Bu nedenle de hareketleri sırasında patiğin ayaklarından çıkması çok sık rastlanan bir sorun olmaktadır. Genelde bebek patik çorap seçeneklerinde kullanılan lastik ya da cırt cırt şeklinde olan malzemeler ile bu sorun çözülmektedir.

Bu modeller; bağcıklı ayakkabıya geçişin öncesinde bebeklerin pratik yapmaları konusunda faydalı olmaktadır. Bebek patiği modelleri özelliklerinde taban özellikleri son derece güvenilir ve hızlı olmalıdır. Bebeklerin yürüme aşamalarında düşme risklerini azaltan özel taban modelleri son derece gelişmiştir. Bu konuda bebek kaydırmaz patik modelleri son derece ideal ürünler olmaktadır.

Bebek Patiği Satın Alma bebek patik 

Bebek patiği satın alırken önce; çocuğun yaşı ve de gelişim dönemi dikkate alınmalıdır. Çünkü her yaş döneminin gereksinim duyduğu patik modeli farklı olmaktadır. Yeni doğan bebek patik modellerine bakacak olursak; yumuşak dokulu, hassas ve ayak yapısına uygun olmalıdır. Bunun yanında 0 ila 3 aylık bebekler için de patiklerinde farklı tasarımsal özellikler ilgi çeker.

3 ila 6 ay bebek patikleri modellerinde de kaydırmaz tabanlı ürünler en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bebek patikleri birçok farklı modelde ve türde üretilir. Bu bakımdan da her bir yapısal farklılık bebek patik fiyatları konusunda etkili olmaktadır.

Bebek Patik Fiyatları 

Genel olarak, her bütçeye uygun patik modelleri yer almaktadır. Bu nedenle alışverişin öncesinde aranılan konu da ürünün yapısal özellikleri, yaş aralıkları, kullanılacağı zaman şeklinde konular olmaktadır. Bu konular belirledikten sonra kendi bütçenize göre bir sıralama yapabilirsiniz.

Bebek patik fiyatları üretimin materyaline bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Lüks aksesuarlar ile donatılmış ürünler, çok daha yüksek meblağlarla satışa sunulmaktadır. Kürklü bebek patikleri ve özel taşlar ile süslenmiş olan modeller bunlara örnek olabilir.

Kışlık patik modelleri genel olarak yazlık ürünlere göre daha yüksek rakamlarda olabilir. Bunların nedeni de üründe kullanılmış olan materyallerin yoğunluğu ve de özellik fazlalığıdır. Bebek bot patik modelleri çok daha korunaklı ve de su geçirmez bir özeliğe sahip olduğundan bu modellerin fiyatları da yüksek olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
  • Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?

Bebek patikleri doğal veya fabrikasyon ipliklerin örülmesi sonucunda oluşan son üründür. Bebek patik çeşitlerimize göz atmak için tıklayın!

  • Bebek Patikleri Nasıl Örülür?

Bebek patikleri evlerde el yordamıyla veya atölyelerde makinelerle örülür. Örülürken kullanılan birçok metot ve model vardır.

  • Bebek Patiği Modelleri Nelerdir?

Bebek patikleri yazlık, kışlık; renk ve desen gibi varyasyonlarla birçok modele sahiptir. Bu modellerin çeşitliliği sayesinde de çağa ayak uydurmaktadır.

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir