ÇANTA VE AYAKKABILARDA UYUMLU RENKLER

Modaya önem veren kadınlar için çanta ve ayakkabılar arasındaki uyum en önemli noktaların başında gelir. Özellikle de kendi tarzını yaratan özgür ruhlu kadınlar için sıra dışı kombinlerde bile az da olsa trendi yakalamak adına bu uyumun zarafetini kolayca görebiliriz. Giyiminde renk uyumunu önemseyen kadınlar için biz de ayakkabı ve çanta kombinlerinde renklerin en dengeli dağılımını sizler için derledik:

Baharın Işıltısı: Kırmızı-Pembe-Mor

İlkbahar ve yaz aylarının en trend renkleri olan kırmızı, pembe ve mor hemen her kadın için beğenilen ve tercih edilen renklerin başında gelmektedir. Sakinliği ve romantikliği ile pembe renginin yatıştırıcı etkisi yeni sezonda daha çok öne çıkıyor. Bahar kombinlerinizde “dinginlik” rolünü pembe sahipleniyor!  Özellikle de kırmızı ve pembe arasında her ne kadar uyumsuz gibi bir görüntü olsa da yeni sezonun en favori ikilisi olarak sıkça karşımıza çıkacak renkler. Rahatlığıyla bilinen kalın, kare topukların revaçta olduğu bu sezon; gündüz kombinlerinizde ayakkabınızı kırmızıdan, çantanızı pembeden yana kullanabilir, aynı kombinle akşam planlarınızda da şıklığınızı sürdürebilirsiniz! En sıradan olduğunu düşündüğünüz kombini bile kırmızı ve pembenin yarattığı kontrastla öne çıkarabilirsiniz.

Diğer taraftan mor renginin çarpıcı etkisini, gümüş rengi ile yumuşatabilir ve başarılı bir kombin oluşturabilirsiniz. Çanta seçimi yaparken gümüş renge en çok yakışan: mor çantalar! Mat, süet ya da bez; çantanızı hangi dokuda seçerseniz seçin, ama kesinlikle rugan ya da parlak seçmemeye özen gösterin.

Yeşil-Sarı ve Mavi-Turuncu İkilileri

Yazı ve sıcağı anımsatan, insanlara mutluluk ve özgüven veren bir renk olan sarı bu bahar da yine kombinlerin vazgeçilmezi. Yine sıcak havaların en enerjik ve birbirine yakın olan renkleri kuşkusuz sarı ve yeşil renklerdir. Özellikle ayakkabılarda öne çıkan yeşilin tonları günlük kullanım için oldukça elverişli. Sarının her tonundan kullanabileceğiniz çantanız ile ayak bileklerinize kadar uzanan koyu renk jeanlerle yeşil ayakkabılarınızı kombinleyerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Yazın en yumuşak renklerinden mavinin, turuncuyla uyumu kombinlerinize enerji verecek! Bu sezon ayakkabılarda öne çıkan mavinin, pastel ve uçuk tonlarını; canlı ve enerjik turuncu çantalarla kombinleyebilirsiniz. İki rengin bir araya gelerek oluşturduğu kontrast, aksesuarlarınızın daha belirgin hale gelmesini sağlayacaktır.

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir