DERİ ÇANTA SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Deri giyim içerisinde her mevsim özellikle de kadınların en değerli parçası olan deri çantalar, zarif ve şık görünümleri ile büyük beğeni topluyor. Moda trendleri içerisinde her zaman özel bir yeri olan çantalar, doğru kombinlendiğinde ise büyük ve büyülü bir etki yaratırlar. Doğru çantayı seçmek ise bazı detayları barındırır. Bunlardan biri de vücut şeklidir.

Kadınlar çanta seçerken vücut şekillerinden ziyade çantanın boyutuna, şekline, özelliklerine, renklerine ve tarzına göre seçim yaparlar. Oysa vücut şeklinde uygun seçilen bir çanta, stilinizi canlandırabilir ve size çok daha geniş alanda giyiminizde ilham verebilir. Özellikle de söz konusu olan bir deri çanta ise önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ederiz.

Çantalar Görünümü Tamamen Değiştirir

Çantaların etkisi küçümsenemez. Çünkü bir çanta, sizin hayallerinizin ötesinde giyiminize, duruşunuza hatta yürüyüşünüze bile büyük bir etki yaparak sizi baştan aşağıya değiştirebilir. Çanta, kıyafeti tamamlayan en önemli parçalardan. Son yıllarda tasarımcıların özellikle üzerinde durduğu çantalar farklı tasarımlar ve farklı tarzlarda karşımıza çıkıyor. Binlerce model arasında kararsız kalmak ve mükemmel çantayı bulmak giderek zorlaşıyor. Çoğu kadın çanta seçiminde vücut şekline önem vermez. Ya kıyafetine ya rengine ya da çantanın modeline göre seçim yapar. Ancak şunu unutmamak gerekir ki çantalar görünümü tamamen değiştirebilir.

Bir deri çanta seçerken öncelikle çantanın boyutuna özen göstermelisiniz. Çünkü seçeceğiniz deri çantanın boyutu sizi olduğunuzdan uzun-kısa, zayıf ya da kilolu gösterebilir! Kıyafetin stiline ve kesimine nasıl önem veriyorsanız, çanta seçerken de şekline ve vücudunuza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz çantayla hem kusurlarınızı kapatabilirsiniz hem de dikkatleri en güvendiğiniz yerlere çekebilirsiniz.

Aceleci Davranmayın

Deri çanta seçerken aceleci davranmayın. Çünkü bir deri çanta, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olmasından dolayı size yıllarca eşlik edecektir. Bu nedenle bu seçimi yaparken ince eleyip sık dokumalısınız. Çanta seçerken silüetinizi orantılamak için vücut şeklinizin zıttı olan çanta modelleri seçmeye özen gösterin. Örneğin eğer ince ve uzunsanız yuvarlak, daire şeklindeki modeller sizin için idealdir, eğer kısa ve yuvarlak bir vücut şekliniz varsa uzun modeller sizin için en uygun olanıdır.

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir