DERİ İLE YAPILABİLECEK ŞIK AKSESUARLAR

Aksesuarlar, başta kadınlar olmak üzere pek çoğumuzun en vazgeçilmez destekleyici giyim unsurlarıdır. Tek bir aksesuarın bile bazen çok büyük bir etki yarattığını deneyimleyerek öğrenmişizdir. Hele ki o aksesuar, asaletin, zarafetin ve şıklığın kahramanı olan deriden elde edildiyse, kullanmamak ne mümkün. Peki sizlere kendi stilinize ve tarzınıza, kendi beğenileriniz eşliğinde dilediğiniz şekilde deri aksesuarlar yapabileceğinizi söylesek? Üstelik çok da zahmete girmeden. İnanın mümkün.

Birçok seçkin markanın kıyafetlerini hemen hemen her mağazada bulabilir ve kendi renklerinize bürüne bilirsiniz. Ardından bu stilinizi tamamlayıcı aksesuarlar ile desteklemeniz gerekiyor. Spor ve cool bir yapınız varsa bunu bir postacı çantası ya da sırt çantası kullanarak başarabilirsiniz. Peki neden bu destekleme işine kendi imzanızı atmıyorsunuz? Söz konusu olan sizin kendi stiliniz ise, burada kendinizin ürettiği bir deri aksesuarı devreye sokma fikri sizce de hoş değil mi?

 

Deriden Sanat Üretmek

Bir çok kadın için deriden aksesuar yapma işi şu sıralar yeni bir trend. Deriden sanat üretmek hem çok zevkli hem de son derece şık. Bu işi dilerseniz bu alanda verilen kurslardan birine giderek, dilerseniz de kendi evinizde yapabilirsiniz.  Hiçbir makine kullanmadan, tamamen el işçiliği ve dikim tekniği sayesinde elde ettiğiniz deri parçalardan, çanta, kolye, bileklik, kemer, süs yapabilirsiniz. Hatta işi biraz daha ileriye taşıyarak hediyelik eşyalar bile üretebilir, sevdiklerinizi bu el emeği deri ürünlerle ödüllendirebilirsiniz.

Deri Çanta ve Cüzdanlar

Kadınlar için çantanın önemi ne ise, erkekler için de cüzdan aynı değerdedir. İster çanta ister cüzdan olsun elde ettiğiniz deri parçalarla şık çanta ve cüzdanlar yapabilirsiniz. Birkaç deri parçası, dikiş için iğne ve iplik, yapıştırıcı, makas ve süsleme için boncuk kurdele gibi basit malzemelerle kolayca bu üretimi gerçekleştirmek de mümkün.  Bunları nasıl hangi yol ile yapacağınızı ise konuyla ilgili yayınlanan uygulamalı videolardan öğrenebilirsiniz.

Deri malzeme son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kendi el emeğiniz ile ürettiğiniz deri aksesuarı çok uzun yıllar kullanabilir, geleceğe taşıyabilir ve saklayabilirsiniz. Üstelik kendi emeğiniz ile ortaya çıkmış olan bu ürünlerin manevi değeri de en az kendisi kadar yüksek olacaktır.

 

 

 

 

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir