KAR BOTU SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Kış ayları için en değerli yatırım olan kar botları, ayaklarınızın sıcaklığını korurken, karın ve suyun da ayaklarınıza geçişini engeller. Son derece dayanıklı ve dirençli olan kar botlarını seçerken tarzınızı da en şık şekilde oluşturabilir, kendinizi rahat, güvenli ve daha güçlü hissedebilirsiniz.

Karlı havaların en büyük cankurtaranı olan kar botları, soğuk havaların en sağlam ve güvenilir botlarının başında gelir. Özellikle de ayak sağlığınıza, konforuna ve sıcaklığına önem veriyor bununla beraber bir de şık bir bota sahip olmak istiyorsanız kar botları tam size göre.

Şehirli kadının günün her anında modadan keyif duyacağı birbirinden asil ve şık tasarımlara ev sahipliği yapan kar botu, bayan bot modelleri içerisindeki tahtını koruyor. Kürkün eşlik ettiği bu modeller, kadınların tüm beklentilerine fazlasıyla cevap veriyor. Gelelim kar botu seçimine. Kar botu alırken bazı hususları göz ardı etmemeniz gerekir. O hususları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

SAĞLIKLI OLMALI:

Kar botlarının en özel yanı son derece sağlıklı olmalarıdır. Eğer ayak yapınıza uygun bir kar botu seçtiyseniz sağladığı konforun yanı sıra ayaklarınıza sunduğu sıcaklık sayesinde de son derece sağlıklı bir bota sahip olmuş olacaksınız. Özellikle de ayaklarınızın hava almasını sağlayan deriden yapılmış kar botları ayaklarda oluşan mantarı önlerken, içinde bulun kürkü sayesinde de topuk ağrısı kemik çıkıntısı gibi sorunların da önüne geçer.

GÜVEN VERMELİ:

Kar botları aynı zamanda güvenli botlardır. Buzlu ve karlı havalara özel olarak tasarlanan ve üretilen kar botlarının tabanları kaymaz koruyucu tabandır. Bu da sert ve kaygan zeminlerde adımlarınızı korkmadan daha güvenli ve atmanızı sağlayarak size huzur ve güç verir. Kar botu seçerken tabanının özelliğine de dikkat etmelisiniz.

CESARET HİSSETTİRMELİ:

Kar botu kullanıcılarına cesaret verir. Çünkü kaymaz bir tabana sahiptir, soğuğu geçirmez, suya ve kara dirençlidir, sağlıklıdır, yere çok daha sağlam ve güvenle basmanızı sağlar, konforludur. Bu özelliklere sahip bir kar botu size cesaret vermez mi? Almayı düşündüğünüz kar botunu denemeden almayın. Sizi kavrayabilen ve size bu güveni hissettiren kar botunu tercih edebilirsiniz.

FARKLILIK YARATMALI:

Kar botları diğer botlara göre çok daha farklı bir havaya, duruşa sahiptir. Özellikle de şehir hayatında bir kar botu ile yaptığınız bir gezintide dikkatleri çekmeye hazır olmalısınız. Güçlü ve iri duruşa sahip olan kar botu, stilinize de cool bir hava katacak sizi yüceltecektir. Kar botları şekil olarak her ne kadar daha iri olsa da bunu avantaja çevirmek de sizin elinizde. Botunuzu uygun şekilde kombinlediğinizde çok şık bir duruş elde edebilirsiniz.

 

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir