KÜRKLÜ DERİ BOTLAR NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

Eski Türklerde de kürk, yaygın olarak kullanılan bir giyim eşyasıydı. Göktürkler ile ilgili kazılarda rastlanan kürk elbiselerden bu bilgiyi ediniyoruz. Kürk hem lüks bir giyim eşyası olagelmiş hem de tarih boyunca önemli bir ticaret kapısı olmuştur.

Kürklü botlar, tarihte ilk kez M.Ö. 500 yılına ait bir mumyanın üzerinde bulundu. Platon, kürk botların Yunanlıların arasında bir moda statükosu olarak kullandığını yazar. Bu sebeplerden, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından hala sevilen en eski moda eğilimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, ilk zamanlardaki kürklü botların şeklinin güncel kürklü botlarla benzer olması çok şaşırtıcıdır. Bu botlar özellikle Eskimolar tarafından soğuktan korunmak amacıyla kullanılmıştır. Eskimolar, balina yağı kullanarak kürklü botları su geçirmez hale getiriyorlardı ve böylece çetin kış şartlarında ayaklarını sıcak ve kuru tutuyorlardı.

Geçtiğimiz 10 yılda ünü artan kürk botlar, günümüzde ayakları kışın soğuğundan korumaktan ziyade; bir moda ikonu olarak görülüyor. Stilinize uyacak şekilde birçok farklı tasarımı ve rengi bulabileceğiniz kürklü botlar, aynı zamanda ugg botlar olarak da anılıyor. Kürklü deri botlar sağlık açısından da birçok fayda sunmasıyla da avantajlıdır. Doğal koyun kürkünün iyileştirici bir etkisi vardır. Dinlendiricidir, yumuşaktır. Kışlık bot denildiğinde akla ilk gelen ise ‘sıcak tutan’ olmaktadır. Çünkü çetin kış şartlarında insanların bir bottan öncelikli beklentisi sıcaklıktır. Bunun yanı sıra, konfor ve dayanıklılık da öncelikler arasındaki yerini almaktadır. Derinin insanlara sunduğu faydalar kadar kürkün de kendine özgü sayısız faydası vardır. Kan dolaşımını hızlandırma, bakteri ve virüs oluşumunu engelleme, vücuttaki enerjiyi dengede tutma, sıcaklık ve konfor ise bunların başında gelmektedir. Son yıllarda kışlık kadın bot ve kışlık erkek bot modellerine baktığımızda, kürkün ve derinin bu modellerde kendisine daha fazla yer bulduğunu görmemizin nedeni de budur.

Şıklık Ön Planda!

Kürk ve derinin sunduğu bu faydaların yanı sıra, hakiki der ve kürkten üretilen kışlık botlar aynı zamanda zarafet ve şıklık da sunmaktadır. Bu da, kışlık deri ve kürklü bot modellerinin, tarzına önem veren, stiline farklı dokunuşlar yapmayı seven ve enerjisini yansıtmaktan keyif alan kişilerin tercihlerinde başı çektiği görülmektedir. İşte bu bilinçle yola çıkan ve müşterilerinin tüm beklentilerine en doğru ve en iyi şekilde yanıt veren Derimarket, hakiki deri ve kürkten üretilen, yenilikçi tarzdaki yüzlerce kışlık bot modelini sizlerin beğenisine sunuyor.

 

 

 

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir