PU DERİ NEDİR? PU İLE HAKİKİ DERİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Pu deri, gerçek olmayan deriye benzer ürünüdür. Plither, Vegan deri ve PU deri olarak da tanımlanan yapay bir deri türüdür. Pu deri, giyim eşyaları, aksesuarlar, koltuk, çanta v.s yapımında kullanılabilen işlevsel bir ürünüdür. Endüstriyel bir ürün olan pu deri, tüm dünyada geniş kullanım alanına sahiptir. Kimyasal işlemlerden geçirilerek üretilen pu deri geniş renk yelpazesine sahiptir.

Pu Deri Nedir?

Pu deri, gerçek deriye benzer şekilde görünümü olup yapay bir ürünüdür. Pu deri nedir sorusunun cevabı doğal deriye benzeyen yapay bir ürünüdür. Suni deri türünden olduğundan pu deri iyi midir? diye düşünenler için kişisel tercih ürünü cevabı yeterli olacaktır. Pu deri kumaş üretim tekniğine uygun olarak elde edilmektedir.

Kullanıcılarına ayakkabı, çanta, aksesuar ve ev eşyalarında kaplama ürünü olarak görülebilmektedir. Pu deri çanta sağlam ve yumuşak dokusuyla rahatlıkla kullanılabilmektedir. Geniş renk seçeneği, görsel farklılığı gibi özgün seçeneklerde tercih edilebilmektedir. Pu deri eldiven şık tasarımı yumuşak dokusuyla güvenle kullanılabilmektedir.

Pu Deri Nasıl Üretilir?pu deri üretimi

Pu deri üretimi, tekstil sektörünün en geniş kapsamlı kullanım alanına sahiptir. Gerçek deri üretiminin kısıtlı olması ve hayvan neslinin korunması amacıyla pu deri geliştirilmiş bulunmaktadır. Pu deri kumaş üretimi poliüretan ve polivinil (PVC) klorürden üretilmektedir.

Pu deri, kağıt, çuha, pamuklu dokumalar ve kağıt ürünlerin kimyasal işlemlerden geçirilerek üretilmektedir. Pu deri ceket kullanıcıların vazgeçemediği uygun fiyatlı ürünlerdir. Tekstil sektöründe büyük bir açığı kapatan pu deri geniş renk seçeneğine sahiptir.

Pu deri oto koltuk kılıfları rahat, hijyenik ve zarafet ürünlerdir. Panzot deri ile arasında aşırı farklar bulunmayan bu ürün üretim teknolojisi ve görsel zenginliği bakımından geniş alanda kullanılmaktadır. Pu deri özellikleri arasında şık, zarif ve dayanıklı ürünler üretilebilmesi bulunmaktadır. Kullanıcılarına yüksek kalite ve konfor sunan pu deri ürünler uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Hakiki Deri Arasındaki Farklar

Hakiki deri ve pu deri arasında birden fazla seçenek bulunmaktadır. Gerçek deri, doğal olarak hayvan kaynaklı bir ürün olmasına rağmen pu deri yapay bir üründür. Pu deri özellikleri arasında en belirgin olanı kimyasal olarak üretilmesi bulunmaktadır. Şık zarif ve modern çizgilerle üretilen pu deri ihtiyaçlarınızı derivesen.com adresinden güvenle sipariş vererek sahip olabilirsiniz.

Hakiki deri doğal olarak canlı hayvandan elde edilmektedir. Pu deri ise endüstriyel üretim ürünüdür. Özel tasarım ürünlerinde güvenle kullanılan pu deri uzun ömürlü ve geri dönüşüme uygun bir ürünüdür. Pu deri kullanarak doğaya ve canlıya saygı gösterilmektedir. Muhteşem renklerde, özel tasarımlarla sihirli üretimler yapılabilmektedir.

Kullanım Alanları

Teknoloji ürünü pu deri pek çok şekilde kullanılabilmektedir. Ayakkabı, çanta, koltuk, sandalye ve çeşitli aksesuarlarda kullanılabilmektedir. Pu deri ayakkabı kullanıcıların ilk tercihleri arasındadır. Pu deri giyim eşyaları, ev döşemeleri, otomotiv sektöründe güvenle kullanılmaktadır.

Çanta, valiz ve çeşitli aksesuarların üretim malzemesi olarak da güvenle kullanılmaktadır. Pu deri zararları konusunda fazla araştırma olmamasına rağmen hassas vücutlarda alerji geliştirebilmektedir. Pu ve bunun gibi yapay deri ürünlerinin zararları hakkında bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

Pu Deri Fiyatları

Pu deri, çeşitli kullanım eşyaları, aksesuarlar ve otomobil sanayinde kullanılmaktadır. Pu deri koltuk kılıfı görsel zenginliği ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. Pu deri mont kullanıcıya yüksek konfor sunan tercih ürünüdür.

Pu deri fiyatları müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesine göre son derece uygun olarak yansıtılmaktadır. Son derece şık ve modern çizgilerle üretilen pu deri ürünlere derivesen sitesinden seçim yaparak sipariş verebilirsiniz. Ürünleriniz firma güvencesiyle adresinize teslim edilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pu Deri Su Geçirir mi?

Pu deri ürünler üretim teknolojisine uygun olarak su geçirmemektedir. Bu nedenle yağmurluk v.s üretiminde kullanılabilmektedir. Pu deriden üretilen koltuk kanepe ve oto koltukları su geçirmeme ve leke tutmama özelliğiyle tercih edilmektedir.

Pu Deri Dayanıklı mıdır?

Pu deri ürünler güvenli, geri dönüşüm özellikli ürünlerdir. Ve son derece dayanıklıdır. Uzun ömürlü, zarif ve doğa dostu ürünler olarak kullanılmaktadır. Dayanıklı olmaları da ayrıca tercih nedeni olmaktadır.

Pu Deri Lekeleri Nasıl Çıkar?

Pu deri üzerinde oluşabilecek lekeler, kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Pu deriden üretilen, ev eşyaları, ayakkabı ve çantalar üzerinde görülen lekeler nemli bezle silinerek kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Üretim özelliğine bağlı olarak özel temizlik gerektiren ürünlerinizi kullanım talimatında önerilen şekilde temizleyebilirsiniz.

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir