SONBAHARDA KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Sıcak ile serinliğin iç içe geçtiği ve yaz ile kış arasında bir köprü olan sonbahar mevsimi, kıyafet seçimi konusunda bizleri en çok yanılgıya ve kararsızlığa düşüren mevsimdir. İnce ile kalın kıyafetler arasında sürekli rota değişimi yaşadığımız sonbahar, kısa bir süre sonra kapımızı çalacak. Peki, sizler buna ne kadar hazırsınız? Yaz mevsiminin son ayına adım attığımız şu günlerde gardırobunuzda sonbahar için şimdiden ufak dokunuşlar yapmanızı öneririz.

İşte sonbaharda hem şık hem de mevsimine göre giyinmenin bazı püf noktaları:

Hafif ve Kalın Olmayan Kazaklar:

Kat kat giyinmekten hoşlanmayanlardansanız, tercihinizi hafif ve kalın olmayan kazaklardan yana yapmanızda fayda var. Terlemeyi önleyen, moda trendlerine uygun orta kalınlıkta kazaklardan en az 3-4 tane dolabınızda bulunması sizin için hayat kurtarıcı bir önlem olacaktır. Hava sıcaklığının sıkça kendisini değiştirdiği bir mevsim olan sonbaharda rahatlıktan yana tercihinizi kullanmak istiyorsanız, o zaman ince bir tişört, gömlek ya da bluz ile hakiki deri bir ceketi eşleştirmenizde fayda var. Böylece havaya ve ortamına göre üzerinizdeki deri ceket ile hem rahat, hem şık hem de ideal ısıda olabilirsiniz. Yılın trend renklerinin de bej, haki ve gri olduğunu unutmamakta fayda var.

Uzun Hırkalar Bu Yılın En Trend Parçalarından: 

Yıllardır farklı modellerle karşımıza çıka uzun hırkaları bu yıl sonbaharda çokça göreceğimizden yana kuşkunuz olmasın.  Uzun ve salaş hırkalar oldukça konforlu ve sportif bir hafta için skinny kotların ve taytların üzerinde oldukça şık duracak. Ayrıca deri pantolon ve deri botlarla da son derece cool bir birliktelik yakalayan uzun hırkalarda beyaz ve siyah renkler en çok tercih edilen renkler olarak karşımızda olacak.

Deri Ceket Modasına Tam Gaz Devam

Deri ceketler, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinin en özel ve en vazgeçilmez kıyafetlerinin başında gelir. Ve deri ceketler, 2018 sonbahar modasının da yine tahtında olacak. Eğer dolabınızda bir deri ceketiniz varsa, onu şimdiden bakım yaptırarak sonbahara hazırlamanızı tavsiye ederiz. Hem üşümenizi engelleyecek, hem de üzerinizde şık duracak diğer bir parça da deri ceketlerin ana renkleri ise, siyah, lacivert ve taba olacak.

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir