HAKİKİ DERİ AYAKKABI NASIL ANLAŞILIR?

Ayakkabılar, hem ayak hem de beden sağlığımız açısından son derece önemli bir giyim türüdür. Ayağınıza uygun olmayan ve sağlıksız maddelerden üretilen bir ayakkabı bir çok sağlık sorununu yaşamanıza neden olabilir. Sağlıksız ve yanlış seçilen bir ayakkabı parmaklarda şekil bozukluklarına, nasırlaşmalara, topuk dikenine neden olabilir. Ayakta birçok ağrılı duruma yol açan hastalıklara da neden olabilir. Bu nedenle alınacak ayakkabının doğal, sağlıklı ve özellikle de deri olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kalite, Göz Ardı Edilemeyecek Kadar Önemlidir

Kalite, her konuda olduğu gibi bu konuda da önem kazanıyor. Seçeceğiniz kaliteli bir deri ayakkabı ayaklarınıza vereceğiniz bir hediyedir.

Deri ayakkabı alırken hakiki deri ayakkabı alabileceğiniz gibi suni deri ayakkabı seçeneklerini de çok daha uygun fiyatlara değerlendirebilirsiniz. Ancak suni derinin insan sağlığı açısındn sakıncalarını da göz ardı etmemenizde fayda vardır. Hakiki deri ayakkabılar çok geniş bir fiyat yelpazesinde bulunabilir. Özel tasarım ayakkabılar İtalya’da Fransa’da podyumlarda sergilenirken hem kaliteli hem sağlıklı gerçek deri ayakkabı seçenekleri de piyasada yer almakta.

Hakiki Bir Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Hakiki deri ayakkabı almayı tercih ederseniz öncelikle hakiki deriyi suni deriden nasıl ayıracağınızı bilmeniz gerekir ki yanılmayın. Deri doğal bir üründür ve nefes alabilme özelliğine sahiptir. Hakiki deriyi kokusundan ayırt edebilirsiniz. Çünkü hakiki derinin kendine has bir kokusu bulunur. Suni deride daha çok plastiği çağrıştıran bir koku bulunur.

Süet Ve Nubuk Deri Ayakkabılar

Süet deri, derinin alt kısmını işlemek suretiyle elde edilir. Süet deri üzerinde bir hav bulunur. Bu havı bir nesnenin dokunuşuna benzetecek olur isek bilardo masası dokusunun hissiyatına benzetebiliriz. Havı belirgin olan deriden yapılmış ayakkabılar süet ayakkabı, incecik toz gibi havı olanlar nubuk ayakkabıdır. Bakımı diğer deri ayakkabı çeşitlerinden biraz daha zahmetli olan bu cins ayakkabıların özel bakım kitleri satılmaktadır.

Deri ile süet deriyi, hatta deri, tekstil ve süeti harmanlamak suretiyle değişik tasarımlar elde edilebilir. Çeşitli tasarım ve fiyat skalaları varken önemli olan sizin ayak sağlığınızı düşünerek kaliteli bir deri ayakkabı seçimi yapmanız ve bu ayakkabınızı uygun kıyafetleriniz ile kombinlemenizdir.

 

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir