KÜRKLÜ BOTLAR ASIRLARDIR VARLAR

Kürklü botlar, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından hala sevilen en eski moda eğilimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki M.Ö 5000’li yıllara ait bulunan kalıntılarda bile kürklü bot kullanımının varlığına tanıklık etmekteyiz. O yıllardan bugüne gelinen zamanda yaşanan büyük değişimlere rağmen botlar, içini saran kürkü terk etmedi. Ve kadınlar da o botlara asırlardır eşlik etti.

Geride bıraktığımız 10 yılda ünü artan kürk botlar, günümüzde ayakları kışın soğuğundan korumaktan ziyade; bir moda ikonu olarak görülüyor. Stilinize uyacak şekilde birçok farklı tasarımı ve rengi bulabileceğiniz kürklü botlar, aynı zamanda ugg botlar olarak da anılıyor.

 

rklü Botlar Nasıl Popüler Oldu?

Dünyadaki her mağazada en azından birkaç tane kürklü bot modeli vardır. Özellikle de dışı hakiki deri, için koyun kürkü olan kürklü botlar, hem sağlıklı olmaları, hem dayanıklılıkları hem de şık olmaları nedeniyle kadınların ilgisini her yıl üzerine çekmeyi başarmaktadır. Bu botların dünyada bu kadar çok sevilen ve ünlü olmasını sağlayan şeyin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bize göre sebepleri şunlar:

Sıcaklık Ve Sağlık

Kadınlar kürklü botları seviyor çünkü onların içleri sıcacık. Yünün doğal özelliği sayesinde kışın sıcak tutarken ortamdaki nemi çekerek ayakların terlemesini önlüyor. Bahar aylarında bile nispeten sıcak havalarda kürklü botları giyen kadınları çevremizde görebiliyoruz. Onlar hallerinden memnun çünkü doğal termostat görevi gören yünler sayesinde ayakları terlemiyor ve koku yapmıyor. Aynı zamanda doğal yün anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu için ayak sağlığını da garantiye alıyor ve mantar gibi ayak sağlığı problemlerinin yaşanmasının da önüne geçiyor.

 

Rahatlık & Kolay Kullanım

Kürklü botları kullandığınızda kendinizi oldukça konforlu hissedeceksiniz. Çok kolay bir şekilde ayağınıza takıp çıkabilirsiniz. Yünün yumuşaklığı sayesinde gün içerisinde sınırsızca hareket edebilir, ayak ağrısı hissetmezsiniz. Bu botları giymek, flip-flop terliklerini giymek kadar kolay!

Bir botun içinin kürk ile kaplı olması, sonbahar ve kış boyunca size güven veren en önemli değerdir. Çünkü bir kürklü bota sahip olmak, hem şıklığı kucaklayacağınızın, hem kış boyunca ayaklarınızı sıcak hissedeceğinizin göstergesidir. Soğuk kış günlerinde dışarıda geçireceğiniz uzun saatler boyunca size sunacağı konfor da cabası. Yüzyıllardır hayatımızda var olan kürklü botların ömrünün daha ne kadar uzun olacağı da bu özellikleri ile kendisini fazlasıyla belli ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir