MEDİKAL KOYUN POSTU BASI YARALARINI ÖNLÜYOR

 

Gerçek deri ve doğal gerçek koyun postu, insan bedeni ve sağlığı açısından sayısız faydaya sahiptir. Çok eski yıllardan bu yana, yaralanmalara, kırıklara ve incinmelere karşın sıkça kullanılan koyun postu, iyileştirici ve tedavi edici etkisiyle de insanoğlunun yaşamında hep var oldu. Bu fayda ve avantajları bir basamak daha öteye taşımak için özel tekniklerle üretilen medikal koyun postları ise, özellikle de basınç sonucu oluşan yaraların önlenmesinde yüzde 100 etki gösteriyor.

Medikal koyun postları, farklı tekniklerle üretilmektedir. Doğal ve medikal post üretiminde teknolojik demir ya da fiber makineler yerine ahşap makineler kullanılmaktadır. Bu tür derilerin teknolojileri ve üretim teknikleri diğer alanlarda kullanılan derilere göre tamamen farklıdır. Kromsuz olarak işlenen bu derilerde kesinlikle ağır metaller ve insan sağlığına zararlı kimyasallar kullanılmaz.

Bası Yarası Nedir?

Bası yarası diğer adıyla yatak yarası, uzun süre yatağa bağımlı şekilde yaşayan kişilerin vücutlarında bir süre sonra çıkan, basınç, nem ve hareketsizlik sonucunda oluşan yaralardır. Bu yaralar oluştuktan sonra tedavileri ise son derece zordur. Kısa sürede gelişim gösteren yatak yani bası yaraları, hastayı oldukça rahatsız eder. Yaşam kalitesini düşürür. Hem bedensel hem de psikolojik olarak hastada travmalara neden olur.

Bası yaraları ilerledikçe hastanın hayati riski de artar. Bası yarasının oluşumunun engellenmesi için ise hastanın vücudunun sürekli kuru kalması, hastanın hareketlerinin arttırılması gerekmektedir. Ve bu süreç de bakım gerektiren yorucu bir süreçtir. İşte medikal koyun postları tam da bu noktada hem hasta hem de hastaya bakan yakınları açısından büyük konfor sağlar.

Medikal Post Nasıl Fayda Sağlar?

Medikal koyun postu özel tabaklanma işlemi sayesinde, üzerinde bakterilerin ve virüslerin yaşamasına ve çoğalmasına imkân vermeyen anti-bakteriyel bir yapıya sahiptir. Medikal koyun postu, sahip olduğu yoğun ve uzun lifli merinos yünleri sayesinde hasta ile zemin arasındaki basıncı azaltarak hava sirkülasyonunun kesilmesini önler. Böylece sürekli yatağa bağımlı hastaların vücutlarında meydana gelen bası (basınç) yaralarının oluşumunun engellenmesinde %100 oranında etki gösterir.

Medikal özelliği bulunmayan ürünlerin sağlık amaçlı kullanılması hastalık sebebiyle ileri derecede hassaslaşan insan tenine zarar verebilir. Bu konuda çok dikkatli olunmalı, kullanılan postların medikal özelliği olduğundan emin olunmalıdır. Her Koyun Postu sağlık amaçlı kullanılamaz.

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir