DERİ İLE MEKÂNLARINIZI ZENGİNLEŞTİRİN

Mekânlara yansıttığı asalet ve şıklığın yanı sıra doğal yapısı gereği oldukça sağlıklı olan deri materyaller, son yıllarda yaşam alanlarında daha sık karşımıza çıkmaya başlamıştır. Bunun en büyük nedeni ise deri ürünlerin daha zengin duruşu ve diğer dekor ürünlerinde oranla çok daha fazla uzun ömürlü olmasıdır. Deri ürünlerin bir diğer avantajı da asla modasının geçmemesidir. Bu da derinin dekor olarak tercih edilmesinde etkin bir rol oynamaktadır.

Deri ürünlerin bazıları, deri halı, deri post vb. el işçiliği ile üretildiği ve hammaddesi gerçek deri olduğu için değeri de yüksek ürünlerdir. Bu fiyat yüksekliği, ürünün kalitesini, gerçek deri olup olmadığını da gözler önüne seren bir faktördür. Ofis mobilyalarının olmazsa olmazı deri mobilyalar, son yıllarda ev ve diğer yaşam alanlarında da kendine geniş bir yer bulmuştur. İçinde bulunduğu mekana, zarafet, asalet, şıklık, zenginlik, güzellik ve ferahlık sunan deri mobilya ve deri materyaller, iç mimarların ve dekorasyon stilistlerinin de enleri arasına girmeyi başarmıştır.

Yine mekânlara karakteristik özellik de katan deri kaplama koltuk, döşeme, zemin, halı ve diğer deri materyaller sayesinde evlerinizin ve yaşam alanlarınızın dekorunu çok daha çekici ve zarif bir hale getirmeniz de mümkündür. Bir mekânı sadece güzelleştirmek yeterli değildir. O alanı daha kullanışlı ve daha sağlıklı bir alana dönüştürmek de önemlidir. İşte derinin başarısı da burada ortaya çıkmaktadır. Çünkü deriden elde edilen ürünler, sağlıklı, dayanıklı, uzun ömürlü ve kullanışlıdır.

Her mekânın kendine has bir dokusu ve bir kimliği vardır. Yaşadığınız alanlar sizden izler taşıdığı kadar sizleri de ruhsal ve psikolojik açıdan etkilerler. Deriden elde edilen dekor ürünleri, derinin sahip olduğu çekicilik ve zarafet ile sizleri yaşadığınız alandan daha fazla keyif almaya itecek, bu durum da psikolojik ve ruhsal açıdan memnuniyetin verdiği hazzı sizlere yaşatacaktır.

Modern yaklaşımların, geçmişin izlerini taşıyarak yeniden dizayn edilmesi, ev dekorasyonunda her zaman oldukça etkili bir yol izlemektedir. Bu açıdan bakıldığında eski ile yeninin en zarif şekilde yorumlandığı deri bir koltuk, oturma grubu ya da halı ile çok da fazla emek harcamadan evinizi ya da ofisinizi başarılı şekilde zenginleştirip şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir