EVİNİZE BAHARI GETİREN MİNİK DOKUNUŞLAR

Bahar demek aydınlık, ferahlık, tazelik ve renklilik demektir. Sıcaklıktır, doğanın yeniden doğuşudur. Tabiatın canlanması, yeni bir döngünün başlangıcıdır. Doğa gibi bahar, insanlar üzerinde de aynı etkileri yaratır. Bu etkilerin açıkça görüldüğün alanların başında da yaşadığımız mekânlar gelir. Genellikle ilkbahar ve sonbaharda evlerimizin dekorasyonunda da ufak dokunuşlarla mevsime ve iç dünyamıza ayak uydurmaya çalışırız.

Baharın enerji ve dinamizmini evlerinize yansıtmak, canlanmak ve yenilenmek birçoğumuzun istediği bir şeydir. Ancak bunu en kolay ve zahmetsiz yoldan nasıl yapacağımızı ise pek bilemeyiz. Oysa bu durum sanıldığı kadar zor bir şey değil. Minik dokunuşlarla sizler de evlerinizin ve diğer yaşam alanlarınızın havasını bahara uygun hale kolaylıkla getirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte yanıtı:

Fazlalıklardan Kurtulun

Eviniz ya da ofisiniz, alan olarak dar ve küçük ise, işe mekânınızdaki fazla eşyalardan kurtulmakla başlayabilirsiniz. Daha ferah, aydınlık ve geniş bir alan mevsim kış bile olsa mekânınızda bahar havası yaratacaktır. Artık kullanmak istemediğiniz ve pek de işinize yaramayan eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi evinizden uzaklaştırarak bahara ilk adımı atın.

Çiçekler ve renkli objeler

Bahar denildiğinde aklımıza ilk gelen şey ise doğa, yeşillik ve renkliliktir. O zaman fazlalıklardan kurtulduktan sonra evlerinizi çiçeklerle ve renkli objelerle renklendirmeye ne dersiniz? Mutfak, balkon ve solon gibi alanlara yerleştireceğiniz birer saksı çiçek ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Renkli örtüler, minderler, süs eşyaları ile de mekânınızın enerjisini arttırmak mümkün.

Hafiflik ve Aydınlık

Kışın kasvetinden ve ağırlığından sıyrılmanın vakti çoktan geldi. Büyük ağır halılar, perdeler ile koca bir bahar ve yaz mevsimi geçmez. Bu nedenle evinizin ışığını kesen bu objelerin yerine de bahara uygun ince renkli yolluk ve kilimler ve ince perdeleri tercih edin. Bu sayede hem eviniz çok daha fazla ışık ve güneş alacak, hem de zemininizdeki ferahlık içinizi açacaktır.

Değişime Açık Olun

Değişim yaratmak için illa yeni bir şeye sahip olmanıza gerek yok. Bazen en iyi değişim, var olanın yerinin değişimi de olabilir. Yani evinize yeni bir oturma grubu almak yerine, mobilyalarınızın yerini değiştirerek de farklı bir hava yaratabilir, yenilik hissini yaşayabilirsiniz. Özellikle oturma odasında yapılan değişimler, dekorasyon yaratan ve odaya nefes aldıran bir çözüm!

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir