YAZIN IŞILTISINI EVİNİZE YANSITIN

Yaz, sıcaklığıyla, renkliliğiyle ve canlılığı ile geldi. Peki ya siz hala evinizi kış modundan çıkaramadınız mı? Yazın dinamik ve canlı renklerini evinize yansıtarak, kışın kasvetinden ve solukluğundan kolayca sıyrılabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için büyük uğraşlar harcamanıza da gerek yok. Evinizin ruhunu yaza en uygun hale getirmek için dilerseniz köklü bir değişimi tercih edebilir, dilerseniz de ufak dokunuşlarla evinize ferah bir nefes aldırabilirsiniz.

Psikolojik olduğu gibi pratik anlamda da sizlere farklı hissettirecek bir ev için yaza girmeden önce nasıl diyetlere giriyor, makyajımızı ya da giyimimizi değiştiriyorsak aynısını evimiz için yapma vakti.

Değişim İçin Küçük Ama Etkili Öneriler

İşte evlerinizde yazın ışıltısını yaşamak için sizlere birkaç öneri:

   

  • Serin olduğu gibi ferahlık da verecek bir ev için ev bitkilerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Yeşil oturma odası takımları kullanmak da ortama ferahlık katacak bir diğer fikir olabilir.
  • Perdeleriniz evlerinizin giysileri. Bu nedenle yaza hazırlık sürecinde onların dokusunu ve görüntüsünü genel dekora göre yenilemek iyi bir fikir olabilir.
  • Yaz keyfinin olmazsa olmazlarının başında gelen bahçe ve balkonlar için düşünebileceğiniz en keyifli fikrin hamaklar olduğunu unutmayın.
  • Renkli armutlar, desenli kırlentler balkonunuzu baştan aşağı değiştirecek. Minderlere uzanıp içeceklerinizi yudumlarken dekorasyon değişikliğinden için memnun olacaksınız.
  • Evinizde mevsimsel değişiklikler yapmayı unutmayın. Örneğin yaz geldiğinde, battaniyeleri kaldırın ve evi taze, yeşil bitkilerle doldurun.
  • Açık renklerle birlikte kombinlenecek renkli minder ve çiçekli süslemeler ile evinizi çok daha aydınlık, ferah ve canlı gösterin.
  • Yazlık evler için mobilya tercihi daima hafif ve kolay taşınabilir olmalıdır. Aynı zaman’da neme ve sıcaklığa dayanıklı bir yüzeye sahip olabilecekleri gibi az yer kaplayacak mobilyalar üzerinde tercih edilmelidir.
  • Kışın sımsıcak bir duygu veren halılar, havaların ısınmasıyla tam tersi bir etki yaratır. Koyu renkli, büyük halıları kaldırarak bunların yerine hafif kilimler, pastel tonlu dokumalar kullanabilirsiniz.
  • Renk seçiminde açık yeşil, açık mavi veya sarı renk tercih edebilirsiniz. Koltuklarınızın üzerine renkli yastıklar atarak, odaya hareketli bir görünüm kazandırın.

 

derivesen Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir